Новини

Выставка-2.JPG

Влада Литовченко представила художню виставку за мотивами творів Шевченка
9 березня в Українському Домі на честь 202-ї річниці з Дня народження Тараса Шевченка та 170-річчя з дня написання «Заповіту» пройшов Всеукраїнський відкритий урок Шевченка

Відомі літератори, шевченкознавці, громадські та політичні діячі висловили студентству свої думки щодо життя і творчості великого Кобзаря. Послухати дискусійне ток-шоу «Шевченка: поезія і революція» приїхали зі всієї України 400 студентів, для яких участь в Уроці стало заохочення за гарне навчання, патріотизм та активну громадянську позицію.

«Мені, як ініціатору та автору ідеї проекту, дуже приємно, що Всеукраїнський урок Шевченка проводиться вже другий рік поспіль, - розповідає ідеолог заходи Влада Литовченко. - На мою думку Тарас Шевченко - це національний геній, який консолідує не лише українство в усьому світі, але також є показовою фігурою для сучасної молоді. Відрадно те, що Шевченко знають школярі всіх вікових груп, і що проводиться така велика кількість творчих конкурсів на тему Великого Кобзаря. Цього року формат заходу ми зробили більш молодіжним, масовим, і спілкування проходило у вигляді дискусійної платформи».

Захід урочисто відкрили виставкою молодіжної творчості «Мій Шевченко», організованої спільно з Міжнародним Фондом культурного співробітництва та проектом Folk Ukraine. Виставка складалася з 200 робіт учнів і студентів з усієї України за мотивами творчості Шевченка. Представлені в Українському домі – найкращі з 1000 надісланих робіт. Серед картин також був представлений портрет Шевченка, розміром 2 х 2.5 м, який створили і передали студенти з Сєвєродонецька, а також 10 унікальних рушників від студентів Київського національного університету технології та дизайну Національного університету водного господарства та природокористування, на яких вони на десяти мовах вишили шевченківський «Заповіт».

Своїми поглядами на особистість Шевченка, його життя і творчість ділилися зі студентами доктор філологічних наук, академік, директор Інституту літератури ім. Т. Р. Шевченка Микола Жулинський, доктор економічних наук, лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик, літературознавець Богдан Тихолоз, кандидат філологічних наук Галина Сюта і поет Дмитро Лазуткін. Модерував дискусію актор театру і кіно, громадський діяч, Міністр культури 2014р. Євген Нищук.

«Все, що в моєму житті пов'язано з Шевченком, завжди супроводжувалося певними містичними збігами, - розповів О. Нищук. - Шевченко, який на сцені Майдану був весь час позаду нас на портреті, у віршах на щитах майданівців - відігравав роль своєрідного полководця. Доля України містичним чином пов'язана з його особистістю, з певними символами, датами, періодами. Багато подій, які збігаються з днем його народження, смерті, сторінок його життя, - завжди пов'язані зі знаковими подіями в Україні: починалися визвольні рухи, боротьба українців за власну гідність і свободу».

«Боритеся — поборете! Вам бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая! Так казав Шевченко, немов натякаючи, що український народ ніколи не терпів свавілля і тиранії. Революція Гідності відбулася не стільки із-за прагнення українців до Європи і бажання будь-економічних і матеріальних вигод, з якими пов'язують «європейське майбутнє», як з-за аморальність влади, за спроби принизити і обдурити народ, - впевнений політик Віталій Скоцик. - Це була боротьба за моральну константу, за правду, чесну політику. За ці моральні цінності українці в усі часи були готові віддати життя. Недарма одним із символів Революції Гідності був образ Шевченка».

Завершився захід концертом за участю народних артистів України Анатолія Паламаренка, Марії Бурмаки та групи «ТАРУТА» та «ТАРТАК».

DEPO.UA

До перелiку