Новини

1_i.jpg

Міжнародний конкурс ім. Шевченка відкриється 6 жовтня.

Міністерство освіти і науки рекомендує навчальним закладам країни провести відкриття VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Шевченка 6 жовтня. Відповідна рекомендація міститься у листі МОН про проведення конкурсу.

У відомстві зазначають, що проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді має сприяти підвищенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищення рівня загальної мовної культури, виховання у його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю: вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня - Тараса Григоровича Шевченка.

«Урочистості з нагоди початку VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбудеться 6 жовтня 2016 року в м. Івано-Франківську. Радимо в цей день провести відкриття конкурсу у всіх навчальних закладах України», - йдеться у листі МОН.

Завдання для першого етапу конкурсу будуть готуватися навчальними закладами, в яких він проходить, для другого та третього етапу - інститутами післядипломної педагогічної освіти.

У Міносвіти звертають увагу, що розробники мають підготувати завдання для кожної категорії учасників конкурсу за віком і напрямку навчання у вищих навчальних закладах (гуманітарного і негуманитарному) і забезпечити їх конфіденційність до моменту оприлюднення.

«Творчі роботи можуть передбачати теми, пов'язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об'єднанню нації, формують почуття патріотизму, оптимізму і віри в щасливе майбутнє Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Шевченко», - зазначають в МОН.

Також навчальним закладам слід передбачити утворення оргкомітетів, журі та розробку критеріїв оцінки творчих робіт. Критерії повинні включати специфіку, складність, обсяг творчої роботи, володіння художнім словом, языколитературну підготовленість конкурсантів.


Переможці конкурсу за результатами кожного його етапу, крім фінального, визначаються в кількості 30% від загальної кількості учасників відповідного етапу змагань.

ОсвiтаПоль

До перелiку