Музеї


bild.jpg
Адреса: 1614 Bloor Street West, Toronto, Ontario, Canada M6P 1A7
Телефони: (416) 534-8662; Fax (416) 535-1063
Вебсайт: www.infoukes.com/shevchenkomuseum

Огляд: Музей Тараса Григоровича Шевченка знаходиться у власності та під управлінням Фонду музеїв і меморіальнихљ парків (Taras H. Shevchenko Museum and Memorial Park Foundation). Фонд є некомерційною організацією, заснованою Асоціацією об’єднань українців Канади (Association of United Ukrainian Canadians), з метою популяризації життя та діяльності Кобзаря, а також внеску канадців українського походження у соціальне, економічне та політичне життя Канади.

Музей розташований в місті Торонто і є другим закладом, що підтримується Фондом. Перший музей, що був відкритий в День Канади в 1952 році, був розташований в парку площею в 15 гектарів, біля Оуквілля (Oakville) в провінції Онтаріо (Ontario). Поруч з музеєм знаходився перший на північноамериканському континенті пам’ятник Тарасу Шевченку , встановлений роком раніше під час святкування 60-ї річниці української еміграції в Канаду. Пам’ятник та більша частина колекції експонатів були передані в дар громадянами України.

figure07.jpgНа жаль, перший музей і вся його колекція були зруйновані пожежою в серпні 1988 року. Парк і пам’ятник залишились як спогад про трагедію.

Після цього акту вандалізму, було кілька спроб відтворити музей в Оуквіллі (Oakville), однак у зв’язку із збільшенням витрат на будівництво та майбутню експлуатацію будівлі, Фонд ухвалив рішення відкрити музей в Торонто, з кращим доступом для оглядачів. Музей сьогодні є унікальним в західному світі, за розмірами такий же як і його попередник, але крім колекції експонатів є зібранням багатьох документів іљ матеріалів. 

Зусилля Фонду та постійна культурна робота фінансуються виключно за рахунок особистих заощаджень та благодійних внесків друзів.

У центрі уваги музею знаходяться експонати, присвячені мистецтву, життю і літературній спадщині засновника сучасної української мови. В експозиції можна побачити численні видання Кобзаря, яких у колекції музею нараховується більш 100.

Крім того, у музеї є художні копії творів Шевченко в багатьох жанрах, усі професійної музейної якості, спеціально оформлених в Україні для музею.

Не всі експонати виставлені в експозиції на постійній основі. На регулярній основі відбувається ротація з метою сполучити експозицію з різними темами життя і творчості Барда України.

figure03-s.jpg

figure04-s.jpg figure05-s.jpg figure06-s.jpg


До перелiку