Маловідомий Шевченко


635.jpg

Садиба належала Києво-Стрітенській церкві, що стояла на протилежному, непарному, боці вулиці. З середини ХІХст. в садибі містилися два невеликих будиночки - одно- і двоповерховий. 

В одноповерховому будинку №38 мешкав відомий український художник І.Сошенко (1807-1876). В 1834-1838рр. він навчався в Академії мистецтв, 1835р. познайомився в С.-Петербурзі з Т.Шевченком і сприяв його викупові з кріпацтва.

Під час останнього перебування в Києві 1859р. Т.Шевченко бував у І. Сошенка на квартирі і тут познайомився з М.Чалим, майбутнім біографом поета. М.Чалий на той час був інспектором 2-ї Київської гімназії, де працював і І.Сошенко. В документальній розповіді В.Жмира "Слідами Кобзаря" переказуються спомини М.Чалого про цю садибу: "У дворі був садок, відкривався чудовий краєвид на Кожум'яки, Дитинку. Коли туди прийшов Чалий, який давно мріяв про зустріч з Шевченком, то застав двох давніх друзів за трапезою у товаристві дружини і племінниці Сошенка та їхньої приятельки.

З дамами Тарас Григорович розмовляв польською мовою, був говірким і веселим, співав". В будинку №36 на початку ХХст. містилося міське училище №109. Обидва будинки знесені в липні 1980р. 

www.grad.kiev.ua


До перелiку